organik tarım logosu
Aşıkzade Natural Logo
İçeriğe git

Doğal Üzüm Özlü Alıç Özü

Ürünler > ÖzlerYoğun AR-GE çalışmalarının sonucunda çekirdekli alıç özü ve diyabetik versiyonunu üretmeyi başardık. Aşağıda Alıcın genel faydaları anlatılmakla birlikte 2010 yılında yaptığımız denemelerde %40 Şiraz Özü %60 Alıç özü karışımının %80 tıkalı damarı olan bir hastadaki uygulamasında 3 ay içerisinde %40 tıkalı bir seviyeye geldiğini gördük. Normalde bu şekilde bir tedavi ancak cerrahi yöntemlerle mümkün olabilmektedir.
Fakat ürün hiçbir şekilde ilaç olmayıp, sadece Alıç ve Organik Kara Üzüm Meyvelerinin özü olarak üretilmiştir.
Ürünümüzün ticari formu 244 ml (300 gr)şeklindedir. Hawthorn Berry, Alıç ağacının meyvesidir. Alıç, uzun ömürlü bir ağaç olup 500-600 yıl yaşayabilir.Meyveleri flavonoidlerce zengindir ve antioksidan özelliğe sahiptir. Kalp-damar sistemi sağlığının korunması yönünde dikkat edilen yaşam ve beslenme alışkanlıkları, yüksek tansiyon gibi kan basıncının artması sonucu meydana gelecek sıkıntıları hafifletecektir. Antioksidan özelliğe sahip meyvelerin tüketilmesi damar yapısının korunmasını sağlamaya yardımcıdır.
Alıç (Crataegus oxyacantha);10 metreye kadar yükselebilen, dikenli, beyaz veya pembe çiçekli bir ağaçtır. Meyveleri 6-10 mm çapında, 1-3 tohumlu, esmer-kırmızı veya kırmızı renklidir. Hafif ekşimsi lezzetli meyveleri yenilmektedir.

Bilgi ve danışma hattı: +90 422 321 99 60
Bilgi ve danışma hattı: +90 422 321 99 60
İçeriğe dön