İçeriğe git

Organik Kuru Üzüm

Ürünler > Organik Kuru Meyveler

Malatya Battalgazi de çiftliğimizde Organik olarak yetiştirdiğimiz, bölgemize has BANAZI KARASI cinsi üzümlerimizin, özenle seçilerek güneşte kurutulması sonucu üretilmiştir. Salkım veya Tane şeklinde beğenilerinize sunulmaktadır.Siyah Kuru Üzüm Sağlık Deposu


Üzümü sadece mevsiminde yemeyip kurutulmuşunu da her mevsim tüketmek gerekir. Kuru üzüm adeta sağlık deposu olarak göze çarpmaktadır. Kuru üzüm neredeyse yaş üzümün sağladığı faydaları tamamını sağlamaktadır fakat yaş üzümde bulunmayan faydalar bile kurutulunca ortaya çıkmaktadır .Kuru üzümün inanılmaz ölçüde faydalarını gördüğünüzde inanamayacaksınız.

Siyah Kuru Üzümün Faydaları

Üzüm ürünlerindeki demir, kalsiyum ve potasyum minerallerinin, kemik gelişimi yanında kansızlığı, halsizliği, zayıflığı ve ishali tedavi edici özelliği bulunmaktadır.
Kilo almak isteyen de rejim yapmak isteyen de üzüm yemelidir çünkü enerji verir.
Protein ve karbonhidrat kaynağıdır. A,B1,B2,B6, C vitaminleri ile fosfat, kalsiyum, demir, fosforik asit, organik asitler, formik asit minerallerini içerir. Mineraller halsizliği, kansızlığı, ishali ve zayıflığı tedavi eder.
Karaciğer zafiyetine, öksürüğe, bronşite iyi gelir.
Unutkanlığı azaltıcı etkileri olduğu gözlemlenmiştir.
Diş çürümelerini engeller.
Üzümde yüzde 20 oranında direk olarak kana karışan şeker vardır. Bu özelliği ile bedenen ve zihnen çalışanlar için iyi bir gıdadır.
Gıda şekli anne sütüne benzer.
Üzümdeki bol demir kan yapar.

İçeriğe dön