" Ürün Kaldı
Sepetinizde "
İçeriğe git

Organik Kuru Kayısı

Ürünler > Organik Kuru Meyveler

Malatya Battalgazi deki Organik Kayısı Bahçemizde yetiştirdiğimiz kayısılar özenle seçilerek güneşte kurutulup, çekirdekleri çıkarıldıktan sonra standart formu verilip bir miktar daha doğal haliyle kurutulmasıyla elde edilir.Ticari formu, 500gr lık veya 5 kg lık ambalajlar şeklindedir.

Kayısının Besin Değeri ve İnsan Sağlığına Yararları :


İhtiva ettiği organik ve inorganik maddeler vasıtasıyla insan sağlığına olumlu etkilere sahiptir. Kayısı yüksek miktarda seker, nişasta, protein, pektin, pektoz selüloz, organik maddeler, vitaminler, asitler,organik ve inorganik maddeler içermektedir. Kayısı minerallerden potasyum ve vitaminlerden B karoten yönünden çok zengindir. Vitamin A, vücudu ve organları saran epitel doku ve gözün sağlığı, kemiklerin ve dişlerin gelişimi ile sağlığı, endokrin bezlerinin çalışması için gereklidir. 200-250 gram kayısı diyeti yeteri kadar yağ içeriyorsa günlük A vitamini tüketiminin 1/3’ünü karsılar. Ayrıca kayısının sodyumca fakir, potasyumca zengin olusu bazı özel diyetlerin düzenlenmesinde yardımcı olabilir. Sodyum ve potasyum, vücut sıvılarının kozmatik basıncı ve asit baz dengesi için gereklidir. Vücutta sodyum birikimi ödemlere yol açar. P
otasyum yetersizliğinde ise glikojen yetersizliği görülür. Kayısı Sodyumun kısıtlanmış diyetlerde, mesela konjestif kalp yetmezliğinde, böbrek hastalıklarında, asit toplanması gereken hepatit sirozda ve uzun süre kartikosteroit tedavisi gören kişilerde kolaylıkla kullanılabilir.

80.Organik Kuru Kayısı 300 gr
Organik Kuru Meyveler
Bu ürün gönderilemiyor.
Toplu Alım indirimi bulunmaktadır Toplu Alım indirimi bulunmaktadır
18,00₺
Ekle
81. Organik Kuru Kayısı 500 gr kraft ambalaj
Organik Kuru Meyveler
Organik Kuru Kayısı 500 gr kraft ambalaj
Bu ürün gönderilemiyor.
Toplu Alım indirimi bulunmaktadır Toplu Alım indirimi bulunmaktadır
20,00₺
Ekle
Bilgi ve danışma hattı: +90(422)321 99 60
İçeriğe dön